Repetytorium maturalne Longman

Repetytorium maturalne Longman” to seria dwóch podręczników oraz jednej publikacji dodatkowej wydana przez wydawnictwo Pearson (https://www.taniaksiazka.pl/repetytorium-maturalne-jezyk-angielski-poziom-podstawowy-p-454773.html), które specjalizuje się w wypuszczaniu na polski rynek materiałów edukacyjnych przeznaczonych do skutecznej nauki języków obcych. Głównej jej celem jest godne przygotowanie uczniów liceów ogólnokształcących oraz techników do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Może być jednak wykorzystywane także przez inne osoby, które z różnych przyczyn chcą podszkolić swoje umiejętności władania językiem obcym. Znajomość angielskiego wymagana jest obecnie przez tak wielu pracodawców, że nawet nie zdając z niego matury, warto znać podstawy komunikacji. Seria powstała w wyniku wspólnej pracy H. Umińskiej, B. Hastings, D. Chandler oraz H. Mrozowskiej.

Dwie części podręcznika

Pierwszy z podręczników oznaczony jest kolorem fioletowym i został dopuszczony na użytek szkolny przez Ministra Edukacji Narodowej pod numerem 887/2017, zawiera on materiał potrzebny do przyzwoitego zdania egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Druga publikacja, zielona, oznaczona numerem dopuszczenia 843/2017 przeznaczona jest dla uczniów, którzy realizują przedmiot na poziomie rozszerzonym w szkole średniej i w taki też celują na maturze. Obie publikacje spełniają wymogi wieloletności. Skonstruowane są w ten sposób, aby każdy z działów zawierał części związane z kształceniem rozmaitych umiejętności wymaganych na egzaminie: czytania ze zrozumieniem, rozumienia ze słuchu, formułowania dłuższych wypowiedzi pisemnych, znajomości podstawowych konstrukcji gramatycznych oraz słownictwa. Po każdym z działów tematycznych znajduje się lista przydatnych słówek ujętych w kilka zgrabnych kolumn. Ponieważ egzamin ustny z języka obcego jest obowiązkowy do uzyskania świadectwa dojrzałości, podręczniki zawierają też parę ciekawych wskazówek, które pomogą rozprawić się z mówieniem bez większych problemów.

Dodatkowe profity repetytorium

W 2019 roku zdecydowano się na dołączenie do serii jeszcze jednej publikacji, a mianowicie książki zawierającej sześć przykładowych arkuszy egzaminacyjnych: trzech z poziomu podstawowego oraz trzech z poziomu rozszerzonego. Wykonywanie tego rodzaju praktycznych ćwiczeń pozwala samodzielnie śledzić własne postępy oraz umożliwia dostrzeżenie zagadnień, które dobrze byłoby jeszcze powtórzyć przed ostatecznym egzaminem. Wydawnictwo udostępniło też uczniom całe potrzebne słownictwo w wygodnej i popularnej wśród nastolatków aplikacji Quizlet.

School obraz autorstwa drobotdean - www.freepik.com